Čomu má dnes človek veriť? Na jednej strane je obklopený „informáciami“ či skôr reklamami, že kvalitu kúpi aj za neuveriteľne nízku cenu, ale zasa na druhej predajne orientujúce sa na predaj konkrétneho tovaru môžu tvrdiť opak. Preto je pravda asi zasa niekde uprostred a môžeme tak konštatovať, že najideálnejšie by zrejme bolo siahnuť po známejšej značke zo strednej alebo mierne vyššej cenovej kategórie overenej kvality, no a v najlepšom prípade v tejto kategórii objaviť zľavu či výhodnú cenu. Totožná téma sa samozrejme týka aj výberu plechových alebo hliníkových diskov k nášmu automobilu.
Aj v prípade týchto diskov dokážeme kúpiť lacné napodobneniny, drahý luxus, ale takisto výhodnú kvalitu ako napr. borbet disky https://www.najdisky.sk/hlinikove-disky/borbet/.
Ako sa však v tomto prípade prejaví „lacnosť“ či nedostatočná kvalita a prečo je lepšie vyhnúť sa podozrivo lacným alternatívam?
- Ich farba nie je stála
Toto je jedna z vlastností, ktorá dokáže mnohých záujemcov navnadiť a následne tak trochu oklamať. Zo začiatku vyzerajú „elektróny“ ako dôstojná voľba (z hľadiska dizajnu) a pritiahnu nás svojim leskom i novotou. Akonáhle však tento disk kúpite a začne ho používať, skutočne to nepotrvá dlho, stačia zhoršené podmienky ako dážď, zimné obdobie či naopak praženie slnečných lúčov, no a z týchto diskov zostanú len nevkusné a úplne obyčajné kotúče, respektíve kolesá.
- Odolnosť
Je celkom podstatným faktorom ak teda očakávame, že kúpa nových diskov bude mať dlhodobejší efekt. Takmer každému z nás sa predsa občas „podarí“ alebo podariť môže škrknutie disku o kameň či obrubník, no takéto menšie nehody by kvalitný disk mal obstáť. Naopak nízka kvalita sa prejaví ihneď a takmer pri prvej takejto nepozornosti. Disk sa okamžite pokrúti a zlomí.
- Nízka hmotnosť nemusí znamenať odľahčenosť
Nižšia váha je výsadou a silnou stránkou hliníkových diskov, v podstate jedným z dôvodov, prečo ich kupujeme. V prípade lacných alternatív ale požadovaná ľahkosť nemusí byť aj napriek tomu výraznejšie badateľná.