Dnes je veľmi moderné mať svojho osobného trénera. Nehovoríme však o profesionálnych športovcoch, alebo mládež, ktorá sa na túto kariéru ešte len pripravuje. Trénerov si platia aj obyčajní ľudia, ktorí posilňovňu navštevujú iba vo svojom voľnom čase. Oplatí sa však za tieto služby platiť?
Osobný tréner si od vás vypýta minimálne desať eur na hodinu. Určite nájdete aj lacnejších, v tom prípade si ale dajte pozor aj na kvalitu poskytovaných služieb. Príliš nízka cena môže niekedy napovedať aj o nie celkom najlepších výsledkoch. Či už budete hľadať na internete, v špecializovaných magazínoch, alebo cez známych, vždy si o danom trénerovi zistite nejaké tie informácie. Ak ich nebudete mať, nikdy neplaťte hodiny na mesiac, či rok dopredu. Predplaťte si radšej zopár skúšobných hodín a ak budete spokojní, pokojne v tréningu pokračujte.
Pokiaľ patríte k ľuďom, ktorí sa nevedia sami od seba donútiť k pohybovej aktivite, dodržiavaniu správneho jedálnička, či celkovej zmene životného štýlu, osobný tréner môže byť pre vás naozaj dobrou voľbou. Niektorí ľudia jednoducho potrebujú, aby im niekto veci predpisoval.
Osobný tréner by mal v prvom rade zohľadniť všetky aspekty a až potom vypracovať tréning vhodný pre vás. reč je o vašom veku, váhe, zdravotnom stave, pohlaví, celkovej fyzickej kondícii. Jeho úlohou nemá byť iba slepé plnenie vašich želaní. Ak napríklad trpíte nadváhou a vašim cieľom je zhodiť päťdesiat kilogramov za pol roka, tréner by mal v prvom rade vedieť zhodnotiť, či je to možné a či takáto radikálna zmena neuškodí vášmu zdraviu. Ak vám teda povie, že by bolo lepšie začať pomaly a za cieľ si dať napríklad desať kíl, počúvajte jeho rady. V konečnom dôsledku ho platíte presne za to. Okrem pohybových aktivít, by vám mal tréner zostaviť aj vhodný jedálny lístok a celkový režim.
Najdôležitejšie je, aby ste uvedomili, že osobný tréner plní iba úlohu radcu. Má vás nasmerovať, poradiť, poprípade povzbudiť. Rannú rozcvičku a večerný beh, však za vás nevykoná. Takže aj v tomto prípade musíte v prvom rade zabrať vy.